Na dálnici D1 na Benešovsku je rušno. Došlo už ke dvěma nehodám

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Na dálnici D1 se v sobotu odpoledne staly dvě nehody na dvou místech. Dohromady se srazilo pět aut. Při nehodách byl jeden člověk zraněn. 

Hromadná nehoda

Hromadná nehoda,zdroj: ThinkStock

Dálnice ve směru na Brno musela být krátkodobě uzavřena a tvořily se kolony, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Nehody se staly v zúženém úseku, kde budou večer a v noci na neděli dělníci usazovat nosníky nového nadjezdu. 

Obě nehody se staly po 13:00 v rozmezí jednoho kilometru. Na 45. kilometru havarovala tři osobní auta, jeden člověk byl zraněn. Úsek byl průjezdný jedním jízdním pruhem a vytvořila se kolona. Druhá nehoda se stala na 46. kilometru, narazil tam autobus do odstaveného kamionu. Kvůli této kolizi musela být dálnice dočasně uzavřena. "Provoz už byl obnoven," uvedl Vinčálek kolem 14:30. 

D1 mezi Šternovem a Psáři čekají v sobotu večer a v noci na neděli v obou směrech tři krátkodobé úplné uzavírky kvůli usazování mostních nosníků. V neděli časně ráno se k nim přidají další čtyři uzavírky na Vysočině mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou. 

Tagy: zranění Dálnice D1 Benešovsko hromadná nehoda

Zdroje: ČTK