Na D1 se převrátila cisterna z kyselinou, dálnice se uzavírá

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 21. 1. 2014 17:22) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Na 177. kilometru D1 nedaleko Říčan na Brněnsku havaroval kamion převážející kyselinu chlorovodíkovou. Návěs skončil v příkopu. Při nehodě se poškodily čtyři tisícilitrové barely, z nichž nebezpečná chemikálie uniká. Policie dálnici uzavřela v obou směrech, tvoří se kolony.

Zatím si nehoda nevyžádala žádné zranění, řekla policejní mluvčí Petra Vedrová. Kolem místa nehody se podařilo vytvořit z obou stran bezpečnou zónu, v níž nestojí žádná civilní auta, pouze zasahující hasiči a policisté.

Chemikálie však podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky vytvořila hustou mlhu. Doplnil, že na místo vyjela veškerá hasičská technika určená pro podobné účely. Hasiči na místě pracují v ochranných oblecích.

Kyselina chlorovodíková je silná žíravina. Hasiči ji budou muset neutralizovat, podle Mikošky k tomu použijí vápenné sorbenty. Je to výjimečná situace, zdůraznil Mikoška.

Havárie se stala krátce před 16:00. Bezprostřední příčinu zatím policisté podle Vedrové neznají.

Řidiči jedoucí do Prahy musejí dálnici opustit na exitu 178 Ostrovačice, vrátit se mohou u Devíti křížů na 168. kilometru. Pro cestující na Brno platí opačné řešení. V obou směrech se tvoří kolony.

Tagy: Dálnice D1

Zdroje: ČTK