Na Chomutovsku zůstávají kvůli sněhu uzavřené některé silnice

- Aktuality autor: red

V Ústeckém kraji zůstávají kvůli přívalům sněhu a silnému větru uzavřeny dvě z původně čtyř silnic na Chomutovsku. Nedá se například jezdit mezi Horní Halží a Klínovcem, asi pětisetmetrový úsek je neprůjezdný také mezi obcemi Měděnec a Přísečnice.

V Krušných horách napadlo 30 centimetrů sněhu. Stále fouká silný vítr, přestalo však sněžit a výrazně se zlepšila viditelnost, řekla dnes dopoledne náměstkyně ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Lenka Holovská.


Už večer silničáři nasadili do problémových úseků frézy, které se snaží zafoukané silnice zprůjezdnit. Problémy v horách jsou například i na Teplicku v okolí Cínovce a Moldavy nebo kolem Sněžníku na Děčínsku.


Po ránu se v kraji stalo několik drobnějších nehod, dvě auta se například střetla v Kadani na Chomutovsku, ve Spořicích u Chomutova havaroval jeden vůz.

V kraji stále fouká místy velmi silný vítr. Teploty se pohybují od minus šesti stupňů Celsia do nuly. Podle meteorologů bude přes den převážně oblačno až zataženo, občas se sněhovými přeháňkami nebo sněžením. V nížinách má padat déšť se sněhem. Teploty mají vystoupat maximálně na čtyři stupně nad nulou, vítr má slábnout. Na horách se mohou stále tvořit sněhové jazyky.

Tagy: doprava sníh

Zdroje: ČTK