Na Chebsku řádil žhář, na Vyškovsku vzplála solární elektrárna

- Aktuality autor: red

Policie na Chebsku pátrá po neznámém pachateli, který v pátek pozdě odpoledne pravděpodobně úmyslně založil požár v areálu firmy v Dolních Dvorech na Chebsku. K dalšímu požáru došlo na Vyškovsku. Naštěstí se na místech neštěstí nikdo nenacházel, takže ke zranění osob nedošlo

Na Chebsku podle předběžného odhadu majitele oheň ale zničil majetek za 1,7 milionu korun, informovala dnes policejní mluvčí Martina Hrušková. "Všechny indicie vedou k tomu, že byl požár založen úmyslně. Neznámý pachatel v administrativní budově na dvou místech založil požár, který se postupně rozšířil," sdělila.

Škoda přes deset milionů

Ještě výrazně větší škodu,  přibližně deset milionů korun způsobil dnešní požár ve fotovoltaické elektrárně u Křenovic na Vyškovsku.  Oheň zcela zničil jednu ze tří měníren v areálu.

V tomto případě je příčina zatím neznámá, požářiště prozkoumají experti. "Přesnou výši škody určí odborníci dodavatelské firmy po podrobné prohlídce zařízení," sdělil ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Hustý dým stoupající z části elektrárny zpozoroval jeden z obyvatel Křenovic krátce před 12:30. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z okolí a pracovníci rozvodných závodů.

Měnírna v plamenech

Jedna z měníren byla v plamenech a hrozilo šíření ohně na sousední zařízení.  Hasiči oheň  likvidovali nejprve pomocí práškového přístroje, poté také speciální látkou určenou k hašení požárů elektrických zařízení.

Zásah skončil až přibližně po dvou hodinách. Jedna z měníren elektrárny je zcela zničená. Uvnitř byly dva měniče o výkonu 300 kilowattů.

"Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na tu sousední v hodnotě dalších deseti  milionů korun," uvedl Haid.

Zdroje: ČTK