Na Benešovsku utonul senior, je zřejmě další obětí záplav

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 3. 6. 2013 09:14) - Aktuality autor: Michal Polák

Záplavy, které zatím ohrožují zejména kraje v Čechách, mají zřejmě další oběť. V Mokřanech na Benešovsku našli v neděli večer v korytě Janovského potoka utonulého dvaaosmdesátiletého muže. Dnes to řekla mluvčí benešovské policie Diana Škvorová. 

Rozvodněná řeka

Rozvodněná řeka,zdroj: isifa/MAFRA/Tomáš Krist

Neštěstí se stalo v chatové osadě. "Muže naposledy viděla kolem 13:00 jeho manželka, jak kolem potoka odhrabuje a odklízí naplavené větve," uvedla Škvorová. Okolnosti úmrtí policie prošetřuje, více by měla napovědět nařízená soudní pitva. 

V souvislosti s povodněmi zemřeli v Česku již dva lidé ve zřícené podmáčené chatě v Třebenicích u Prahy. Záchranáři také v neděli v Trutnově vylovili z Úpy tělo staršího muže. 

Policie pátrá i po čtyřech pohřešovaných vodácích, dva z nich se převrátili při plavbě na raftu v okolí Hlásné Třebaně na Berounsku. Podle mluvčí berounské policie Lenky Uriánkové voda jejich těla zatím nevydala a pátrání bude pokračovat, až hladina Berounky klesne. "Těla vodáků rozvodněná řeka buď odnesla dál po proudu, nebo se někde zachytila," řekla dnes Uriánková. 

Velká voda na Berounsku stejně jako na dalších místech Česka komplikuje také dopravu. Řidiči by podle Uriánkové měli být opatrní zejména při jízdě po dálnici D5, na kterou kolem 30. kilometru u Žebráku vyteklo velké množství vody z polí. Hrozí tam nebezpečí takzvaného akvaplaningu. "Ráno se tam už stala dopravní nehoda, jedno auto skončilo v poli," uvedla mluvčí. V úseku byla v obou směrech omezena rychlost.

Tagy: oběti povodně Benešovsko Mokřany

Zdroje: ČTK