Mynář předá majetkové přiznání v úterý, slibuje Hrad

- Aktuality autor: pal

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář odevzdá  své majetkové přiznání poslankyni Věře Kovářové (TOP 09 a STAN) až příští týden. Právě Topka v pátek označila prezidenta Zemana za pokrytce, když na jedné straně podporuje zákon o prokazování původu majetku a na druhé straně jeho kancléř nebyl schopen dodat své majetkové přiznání.

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář své majetkové přiznání zveřejní až po velmi dlouhé době

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář své majetkové přiznání zveřejní až po velmi dlouhé době,zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Právě v reakci na prohlášení opozičního klubu zveřejnil Ovčáček na svém twitterovém účtu zprávu: "Pan kancléř plánuje předat v úterý své majetkové přiznání do rukou poslankyně Věry Kovářové z klubu TOP 09 a STAN." Kovářová patří k dlouhodobým kritikům Mynáře kvůli tomu, že odmítal zveřejnit nejen svůj majetek, ale i plat. Ten kancléř zveřejnil v dubnu.

Při odchodu ze Sněmovny řekl Zeman novinářům, že Mynář majetkové přiznání už odevzdal a je uloženo na právním odboru Hradu. "Protože v zákonu se neříká, komu ho má kancléř odevzdávat. Kromě toho kancléř odevzdal majetkové přiznání Národnímu bezpečnostnímu úřadu," uvedl prezident.

Zeman by si měl na Hradě udělat pořádek, tvrdí Topka

Poslanecký klub TOP 09 a Starostů dnes Zemana kritizoval v souvislosti se zahájením debaty o návrhu zákona o majetkových přiznáních, k němuž prezident vystoupil s projevem. "Je velmi paradoxní, že tento návrh zákona přijde podpořit pan prezident, když o jeho kancléři víme, že po velmi dlouhou dobu tajil své příjmy, dodnes nemá bezpečnostní prověrku a patrně ji nedostane právě kvůli svým majetkovým poměrům, které nehodlá odhalit. Považujeme to za pokrytectví velmi hrubého rázu," prohlásil místopředseda Sněmovny za opoziční frakci Petr Gazdík.

Podobně se vyjádřila i Kovářová, podle níž by si měl Zeman udělat pořádek na Hradě a přimět Mynáře zveřejnit jeho majetek. Vzhledem k tomu, že ho prezident k tomu dosud nevyzval, ztratil podle Kovářové morální právo na to, aby tlačil na přijetí vládní normy. Tu TOP 09 odmítá. Povede podle ní jen k udavačství ve společnosti, a navíc je prý protiústavní.

Tagy: Česko TOP 09 domácí český prezident

Zdroje: ČTK