Muži se zřejmě pokusili upálit, skončili v nemocnici

- Aktuality autor: red

Dva popálené muže našli odpoledne policisté u včelína poblíž Žimrovic na Opavsku. Vyjeli tam na základě oznámení matky jednoho z nich. Starší z popálených mužů, zhruba padesátiletý, je ve velmi vážném stavu.

Na místo současně přijeli hasiči na základě jiné informace, že hoří. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie, informoval opavský policejní mluvčí René Černohorský. Podle jedné z verzí se muži pokusili o sebevraždu. 

Mluvčí záchranky Lukáš Humpl řekl, že starší muž má popáleniny 2. a 3. stupně na 50 procentech těla. Zraněnou má především horní polovinu těla. Mladík má jen lehčí popáleniny. Oba byli letecky přepraveni do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice. 

Objevení těl obou mužů předcházel o zhruba půl hodiny dříve telefonát ženy, která kolem 17:00 oznámila na linku 158, že jí volal syn, který prý chce se svým známým spáchat v lesích poblíž obcí Žimrovice a Benkovice spáchat sebevraždu.

Policisté vyslali za ženou hlídku na její pracoviště v Opavě. Ve stejnou dobu vyjeli policisté z Hradce nad Moravicí do Žimrovic a Benkovic a okolních lesů, kde popálené muže objevili. 

Mezitím jeden z občanů Žimrovic krátce před 17:30 zavolal na linku tísňového volání 158, že u včelínu hoří. Na místo proto jeli také hasiči a záchranáři.

Tagy: nemocnice zranění upaleni muzi

Zdroje: ČTK