Můžeš mi tykat, řekl papež František 19letému studentovi

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Papež František zatelefonoval 19letému studentovi, který mu předtím napsal dopis, a osm minut si s ním uvolněně povídal. "Jsem papež František, můžeš mi tykat," představil se papež studentovi Technické vysoké školy z Padovy. Nešlo přitom o první případ, kdy nynější papež zavolal obyčejnému smrtelníkovi, píše v této souvislosti agentura APA. 

Papež František s trenérem italské fotbalové reprezentace Cesarem Prandellim, 13. srpna 2013

Papež František s trenérem italské fotbalové reprezentace Cesarem Prandellim, 13. srpna 2013,zdroj: Getty Images

Student Stefano Cavizza předtím napsal Františkovi dopis do jeho papežského letního sídla Castel Gandolfo; odpovědí byl telefonát. "Nemohl jsem tomu uvěřit. Zhruba osm minut jsme se smáli a žertovali. Zavolal kolem 17:00, napoprvé mě doma nezastihl," řekl Cavizza benátskému deníku Il Gazzettino. 

Část rozhovoru se nesla ve vážném duchu. "Vybídl mě, abych se za něj modlil. Udělil mi požehnání a já jsem v sobě pocítil velkou sílu. Byl to nejkrásnější den mého života," uzavřel Cavizza. 

Papež František věřící neustále překvapuje svou spontánností, komentovala papežův nejnovější počin APA. Před několika dny papež telefonoval bratrovi nedávno zastřeleného zaměstnance benzinové pumpy, aby mu poskytl útěchu. 

Jedenapadesátiletý muž na vozíku ze severoitalského města Pesaro předtím příběh vylíčil v dopise adresovaném papeži a dal svému vzteku nad vraždou bratra průchod také na Facebooku. "Pane, tentokrát ti to nemohu odpustit," napsal zoufalý muž. 

Tagy: papež František

Zdroje: ČTK