Muže vláčeli na laně za autem, je v kritickém stavu

- Aktuality autor: red

Neznámí pachatelé vláčeli v noci ze soboty na neděli v Havířově po kamenité cestě a pak po asfaltové silnici sedmadvacetiletého muže, kterého připoutali lanem za svoje auto.

Muž teď leží v kritickém stavu v ostravské fakultní nemocnici. Případ vyšetřují havířovští kriminalisté zatím jako ublížení na zdraví. To se ale může změnit. Místní občané tvrdí, že za případem jsou drogy. Policie se k motivům nevyjádřila. Informuje o tom server denik.cz. 

Podle něj se událost stala v havířovské městské části Dolní Datyně. Auto muže vláčelo mezi Prostředními Bludovicemi a Dolní Datyní ve směru do Havířova. Vláčený muž za sebou na ulici nechal krvavou stopu. Server píše, že auto ho nejprve vláčelo po kamenité cestě přes pole a podél lesa a pak po asfaltové silnici. U fotbalového hřiště posádka auta těžce zraněného muže odpoutala a zanechala. Náhodní kolemjdoucí přivolali záchrannou službu a policii. 

Server informuje, že zraněný muž ztratil mnoho krve. Asfalt mu sedřel kůži na noze a zádech a utrpěl i vnitřní zranění plic.

"V době, kdy byli naši záchranáři na místě a poskytovali zraněnému první pomoc, byl při vědomí. Zranění utrpěl na zadní části těla, zádech a končetinách. Z místa byl odvezen na urgentní příjem havířovské nemocnice," potvrdil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Policie podle serveru zatím k případu neposkytla podrobnější informace. "O případu jsme byli informováni v neděli časně ráno. V současné době však nemůžeme poskytovat žádné informace, které by s tímto případem souvisely," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Zdroje: ČTK