Muž způsobil výbuch plynu, kterým se proboural k sousedovi

- Aktuality autor: Michal Polák

Do sousedova bytu se v pátek proboural v Brně-Králově Poli pětatřicetiletý cizinec, a to při neopatrném použití propan-butanové láhve. Způsobil výbuch, který byl tak silný, že se půlka zdi mezi jeho bytem a sousedovým vysypala. Nikdo nebyl zraněn. Muž nyní tvrdí, že si přitápěl. Kriminalisté jej ale podezírají z toho, že láhev používal k výrobě drog. Dnes řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. 

Zbouraná zeď

Zbouraná zeď,zdroj: ThinkStock

Muž měl vedle propan-butanové láhve otevřenou plastovou láhev s benzinem. Ten se zahříval a unikaly z něj výpary do uzavřené místnosti. Následně explodovaly, přičemž tlak vyvrátil cihlovou zeď. Šlo o poměrně tenkou vyzdívku, jejíž horní část vypadla. 

Neštěstí oznámil policii vyděšený majitel bytu, jemuž se náhle zaplnil jeden z pokojů sutí. Policie pak zadržela v domě cizince pocházejícího z bývalého Sovětského svazu. 

U sebe měl batoh s chemikáliemi. Podle policie zatím nelze vyloučit ani to, že v bytě vyráběl pervitin. Je tedy podezřelý nejen z nedovolené výroby drog, ale také z obecného ohrožení.

Tagy: policie výbuch Brno soused

Zdroje: ČTK