Muž zabil svou družku v kupé vlaku, dostal deset let

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Celkem deset let vězení čeká Jiřího Navrátila za vraždu dvaapadesátileté ženy ve vlaku na olomouckém nádraží. Rozhodl o tom v úterý olomoucký krajský soud. Šestapadesátiletý muž byl jejím druhem. Ženu bodl nožem.

Celkem deset let vězení čeká Jiřího Navrátila za vraždu dvaapadesátileté ženy ve vlaku na olomouckém nádraží. Rozhodl o tom  olomoucký krajský soud. Šestapadesátiletý muž byl jejím druhem. Trest si odsedí ve věznici se zvýšenou ostrahou, řekl soudce Eduard Ondrášek. Rozsudek je již pravomocný, žádná ze stran se proti němu neodvolala. 

Kromě desetiletého trestu muži soud uložil také protialkoholní ústavní léčbu. "Důvodem je závislost na alkoholu u obžalovaného, která měla vinu na konfliktu i na způsobu života, který vedli," podotkl soudce. 

Muž podle obžaloby zaútočil na svou družku s nožem v ruce ve vlakovém kupé v polovině června loňského roku. Útočník zasáhl ženu jednou nožem do hrudníku. Přes pomoc svědků i záchranářů žena zranění na místě podlehla. Podezřelého muže poté policisté zadrželi díky pomoci svědků krátce po činu přímo na nádraží.

Tagy: soud vězení vražda vlak druzka

Zdroje: ČTK