Muž z Teplicka dva roky manipuloval se svým známým a vylákal z něj 15 milionů

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Severočeští policisté obvinili z podvodu 43letého muže z Teplicka, který údajně během dvou let od svého známého vylákal 15 milionů korun. Hrozí mu pět až deset let vězení. Novinářům to dnes řekl severočeský policejní vyšetřovatel Milan Rychnovský. 

Bankovky

Bankovky,zdroj: Isifa.com

Poškozený byl na začátku ochoten peníze půjčovat. Dlužník mu je ale nesplácel. "Obviněný se dožadoval dalších finančních částek. Následně si už smýšlel různé záminky, pod kterými by z něj peníze vylákal," uvedl Rychnovský. Muž podle něj věřiteli tvrdil, že mu peníze splatí z úvěrů, které si sjednal. To ale nebyla pravda. 

Postupně od něj tímto způsobem vylákal 15 milionů. Protože poškozený už další peníze nechtěl půjčovat, na konci už se obviněný uchýlil i k praktikám, které hraničí s vydíráním," řekl policista. 

Podvodné jednání vyvrcholilo v momentě, kdy se muž v poškozeném snažil vyvolat dojem, že je vydírán a že se vyděrači chystají na něho. "Poté na poškozeného poslal neznámého muže, který jej pod pohrůžkou, že pokud chce mít od všeho klid, tak musí jednorázově zaplatit tři miliony korun. Poškozený z obavy o svou rodinu peníze zaplatil a následně druhý den celou věc oznámil," uvedla severočeská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Tagy: vězení podvod Teplicko

Zdroje: ČTK