Muž z Ostravy hledal lásku přes inzerát, skončil oloupen o více než milion

- Aktuality autor: red

Lásku přes inzerát hledal šestapadesátiletý muž z Ostravy. Místo životní partnerky ale narazil jen na podvodnici, které postupně podle policie během roku vyplatil více než milion korun.

S ženou se přitom ani jednou nesetkal. V kontaktu byli výhradně prostřednictvím SMS zpráv. O případu informovala ve středu mluvčí ostravské policie Vladimíra Pietraszová.

Důvěřivý muž žil v ostravském bytě osaměle od roku 2007. Na konci roku 2009 se rozhodl se samotou skoncovat a podal si do inzertních novin inzerát. Na něj se mu po několika dnech prostřednictvím SMS zprávy ozvala žena. "Tvrdila, že ze svého mobilního přístroje nemůže telefonovat, ale pouze posílat SMS zprávy," uvedla mluvčí.

Peníze už po dvou dnech

Muži to pro začátek stačilo. Už po dvou dnech "známosti" ale žena po muži žádala peníze. "Ve zprávě sdělila, že v současné době vyřizuje dědické řízení a že má zablokované své účty. Nakonec se domluvili na částce 24.000 korun. Peníze údajně potřebovala na soudní odhad," uvedla policistka. Dodala, že napálený muž ženě uvěřil, peníze jí poslal.

"Dostal děkovnou zprávu a krátce na to se potkal s prostředníkem. Ten mu ukázal fotku ženy a vyprávěl o dědictví," dodala Pietraszová s tím, že později přišly další žádosti o peníze. Postupně takto přeposlal všechny své úspory. Aby důvěřivý muž mohl vyhovět i dalším požadavkům podvodnice, vzal si postupně celkem čtyři úvěry v hodnotě 525.000 korun.

Teprve na konci loňských prázdnin se rozhodl ženu navštívit v jejím bydlišti. Vyrazil do Čech a těšil se, že svou životní lásku konečně uvidí. Ženě poslal SMS s žádostí o setkání. Přišla mu ale odpověď, že není doma. "Po nevydařeném výletě se vrátil zpět do svého trvalého bydliště. Od té doby žena poškozeného nekontaktovala," řekla policejní mluvčí.

Policie po podvodnici pátrá

Podvedený pak vydržel na zprávu čekat až do konce loňského roku. Nakonec se sám ozval a ženě poslal zprávu. V ní ji upozornil na to, že už nemá žádné peníze, a nemůže tedy nic posílat. Muž ale zůstal bez odpovědi. Letos se pak pokusil ženu kontaktovat znovu. Telefonoval i prostředníkovi. Obě telefonní čísla ale byla nedostupná. Teprve tehdy si poškozený podle policie uvědomil, že vše byla hra a celé dědické řízení bylo zřejmě smyšlené. "Do posledního dne věřil, že mu žena, tak jak slibovala, vše i s úroky vrátí," řekla policistka.

Policisté nyní po podvodnici pátrají. Pokud se jim podaří ženu dostat před soud, může ve vězení strávit až osm let. Policisté nyní ale zjišťují, zda nějaká žena vůbec existuje. Zabývají se totiž verzí, že zprávy psal muž. Podvodníkem mohl být přímo i prostředník, který se s obětí v Ostravě setkal.

Tagy: Ostrava loupež

Zdroje: ČTK