Muž z Hradecka týral matku, hrozí mu osm let

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Hradecká policie dnes obvinila pětadvacetiletého muže z týrání šedesátileté matky. Ženu údajně týral půl roku a například jí také vyhrožoval se sekerou v ruce. Kriminalisté podali návrh na vzetí muže do vazby.

V případě odsouzení mu za zločin týrání osoby žijící ve společném obydlí hrozí až osm let vězení, informovala mluvčí hradecké policie. 

Čichal toluen a kouřil marihuanu

Týrání se podle policie odehrávalo v rodinném domku na Hradecku a vyvrcholilo ve středu dopoledne. "Syn matku nejprve napadal slovně. Pak vzal televizi a praštil s ní o zem. Ženu dál slovně napadal i za přítomnosti přivolané policie," uvedla mluvčí. Incident se odehrál bez zranění. Matka policii řekla, že syn delší dobu čichá toluen a kouří marihuanu. 

Policisté muže ve středu odpoledne z bytu vykázali na deset dnů. Dalším vyšetřováním zjistili, že násilí v domácnosti trvá od loňského července a muže obvinili. "Vulgární nadávky, verbální vyhrožování zabitím se mělo postupně stupňovat, co do četnosti i intenzity," uvedla mluvčí. Případ policie dál vyšetřuje. 

Obviněný muž je čtvrtým vykázaným násilníkem z domova na Hradecku v letošním roce. Za celý loňský rok policisté v okrese z domovů vykázali devět násilníků. Ve třech případech manžela, ve čtyřech druha a ve dvou syna. V roce 2009 bylo v okrese kvůli domácímu násilí vykázáno šest lidí.

Tagy: policie muz týrání

Zdroje: ČTK