Muž z České Lípy se bodl sám, nikoli Romové

- Aktuality autor: Michal Polák

Přepadení třiačtyřicetiletého muže v baru v České Lípě, které se údajně odehrálo minulé pondělí večer, byl výmysl. Muže našli s bodným poraněním břicha na toaletách a podle svědků tvrdil, že jej napadli dva Romové. Skončil v českolipské nemocnici a musel být operován. Nyní policii přiznal, že si všechno vymyslel a poranil se sám. Dnes o tom informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Čtěte dále: Romové pobodali a okradli muže v České Lípě

Muž po operaci skončil na jednotce intenzivní péče a kriminalisté s ním s ohledem na jeho stav mohli hovořit až dnes. "Zranění si způsobil kuchyňským nožem, který si sám přinesl a ten také spolu s peněženkou zajistili kriminalisté na místě činu," uvedla Suchánková. K činu podle ní muže vedly obavy z možného trestu za to, že neplatil výživné.

Událost se stala v baru Horník na sídlišti Sever. Než muže záchranáři odvezli, stačil říct, že byl napaden Romy, kterým prý odmítl dát 50 korun. "Řekl mi, že to byli dva Romové a že ho okradli. Vedle něj ležela peněženka, jestli je prázdná, nebo ne, to jsem nezkoumal. Vzal jsem ji kapesníkem do sáčku a předal ji policistům," řekl serveru Deník.cz muž, který jej našel.

O tom, že bodné zranění bylo velmi vážné, svědčí i fakt, že jej zdravotníci nemohli přepravit do liberecké krajské nemocnice. "Transport by pro něj mohl být život ohrožující," potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Tagy: operace nůž Romové výživné

Zdroje: ČTK