Muž z Aše čelí obžalobě ze zneužití tří školaček

- Aktuality autor: red

Z pohlavního zneužívání dvou jedenáctiletých školaček a jedné třináctileté se od pondělka v Plzni zpovídá třiatřicetiletý muž z Aše. Podle spisu jednu dívku navíc znásilnil. Je podezřelý i z vydírání a ohrožování mravní výchovy mládeže.

Muž zneužití dvou dívek odmítl, u třetí potvrdil pohlavní styk, Podle něj byl ale dobrovolný. Hrozí mu až 12 let vězení a umístění do detenčního ústavu. Dle znalce trpí sexuální úchylkou.

Znásilnění jedenáctileté dívky se obžalovaný podle spisu dopustil v létě 2000. K dítěti přilehl, když spalo, později čin opakoval i přesto, že se dívka fyzicky i slovně bránila. Děvčeti, s jejíž matkou žil bratr obžalovaného, také údajně vyhrožoval, že ji nechá odebrat sociální pracovnicí. Od července 2000 až do ledna 2001 dívku pohlavně zneužíval, a to ve chvílích, kdy mu ji její matka ponechávala k hlídání. V tuto dobu ale podle státního zástupce už děvče souhlasilo, od obžalovaného dostávala za styk dárky.

Druhou jedenáctiletou dívku zneužíval od června 2002 do zimy 2007 v bytech, kde žil s její matkou a dalšími dětmi. O třetí, třináctiletou školačku, se podle spisu začal zajímat na konci roku 2008. Spřátelil se s jejími rodiči, začal k nim docházet na návštěvy. V březnu 2009 ji zavedl na procházku do lesa za město a zneužil.

Muž zneužití dvou dívek popírá. U jedenáctileté, kterou podle obžaloby i znásilnil, připustil pohlavní styk. Byl prý ale dobrovolný, s dívkou se spřátelil. Podle svých slov si myslel, že jí je 15 let, protože mu údajně tvrdila, že vychází z osmé nebo deváté třídy. U rodiny několik měsíců bydlel, dívka ho prý měla ráda, pomáhal se o ni starat, učil se s ní. Styk spolu podle obžalovaného měli třikrát. "Není pravda, že by to bylo proti její vůli. Byl to ale úlet a byla to chyba," uvedl dnes u soudu. Sám sebe označil za muže, kterého přitahují ženy starší 25 let.

Podle znalců ale trpí takzvanou hebefilií neboli sexuální úchylkou, při níž dotyčný preferuje pohlavně nedospělé dívky. Projevuje se u něj také údajně sexuální agrese s prvky sadismu.

Tagy: děti znásilnění

Zdroje: ČTK