Muž vyloupil cestovní kancelář v Praze, odnesl si 20 000 Kč

- Aktuality autor: Michal Polák

Maskovaný muž dnes odpoledne vyloupil cestovní kancelář v Revoluční ulici v centru Prahy, odnesl si přes 20.000 korun. Na místě nechal podezřelý balíček, jak zjistil přivolaný pyrotechnik, výbušninu neobsahoval. Dnes to sdělila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Lupič utekl, policisté po něm pátrají a prosí o pomoc i veřejnost. Kvůli zásahu policie byla zhruba na hodinu zastavena doprava v Revoluční třídě. 

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie,zdroj: ThinkStock

Hlášení o loupeži přijali policisté kolem 13:30. Na místě pak zjistili, že do cestovní kanceláře přišel muž s šátkem přes obličej, v kšiltové čepici a slunečních brýlích a požadoval peníze. "Na stůl při tom položil podezřelý balíček. Pracovníci kanceláře mu tedy vydali více než 20.000 korun," uvedla Rösslerová. S penězi poté muž utekl pravděpodobně ve směru k obchodnímu domu Kotva. 

Balíček lupič nechal ležet v kanceláři. "Dle pyrotechnika se nejedná o nástražný výbušný systém," uvedla mluvčí. 

Policisté po pachateli loupeže pátrají. "Jedná se o zhruba 180 centimetrů vysokého bělocha ve věku asi 25 let," doplnila. Muž měl na sobě džíny a výraznou mikinu zelené nebo oranžové barvy. 

Pokud by ale lidé na podezřelého narazili, měli by být opatrní. Policisté se domnívají, že pachatel je drogově závislý. V případě, že bude dopaden a usvědčen, hrozí mu až deset let vězení.

Tagy: Praha loupež

Zdroje: ČTK