Muž v Třinci podpálil hernu. V provozovně bylo 12 lidí

- Aktuality autor: Michal Polák

Frýdecko-místecká policie dopadla žháře, který v neděli ráno podpálil hernu v Třinci. V podniku bylo v té době 12 lidí. Jedna žena skončila v nemocnici. Muž se tak chtěl údajně pomstít za to, že byl z herny kvůli svému agresivnímu chování vyhozen. Dnes o tom informoval mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk. 

Žhářství

Žhářství,zdroj: ThinkStock

Sedmadvacetiletý muž z Třince do herny přišel v ranních hodinách 21. července. Chtěl spustit jukebox. Ten ale nefungoval a tak se mladý muž domáhal vrácení peněz. "Požadoval ale více, než do přístroje vhodil. Dostal se do sporu s obsluhou. Choval se tak agresivně, že jej další zákazníci z herny vyvedli. V té době ještě nikdo nebral vážně jeho výhrůžky o pomstě," uvedl mluvčí. 

Z podniku muž ale odešel přímo na nedalekou čerpací stanici, kde si koupil plechovku s benzinem. Vrátil se k herně, plechovku vylil na plastové vstupní dveře podniku. Hořlavinu zapálil a odešel do restaurace. "Dveře začaly hořet. Vznítila se i reklamní tabule. Zplodiny se valily do herny," popsal situaci Starzyk. 

Dodal, že personálu a hostům se naštěstí podařilo požár před rozšířením uhasit. Jedna žena se však kouře nadýchala kouře natolik, že musela být převezena k lékařskému ošetření. Policisté začali po nebezpečném žháři pátrat. Stopy je přivedly k recidivistovi s pestrou kriminální minulostí. Navíc po něm kriminalisté pátrali kvůli dalšímu zločinu. K tomu nyní přibylo obvinění z obecného ohrožení. Ve vězení může strávit až osm let.

Tagy: žhářství Třinec Frýdecko-Místecko

Zdroje: ČTK