Dnes je pondělí 19. ledna 2026., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -2°C Jasno

Muž v Praze za tři hodiny spáchal tři brutální útoky. Policie ho dopadla na hranicích

16. 3. 2014 – 17:49 | Zpravodajství | Lucie Hyblerová

Muž v Praze za tři hodiny spáchal tři brutální útoky. Policie ho dopadla na hranicích
Policie (ilustrační foto)zdroj: Profimedia

Muž, který údajně 25. února v pražských ulicích nepotřeboval více než tři hodiny k brutálnímu napadení tří lidí, byl kriminalisty dopaden u hraničního přechodu Rozvadov. Informaci potvrdila mluvčí policie Jana Rösslerová na policejním webu.

Muž policistům při výslechu řekl, že poté, co se spatřil v médiích, odcestoval do Velké Británie. Potřeboval však peníze a tak se pro ně vracel autem přes Německo. V plánu pak měl opustit republiku a následně Evropskou unii. Podle kriminalistů byl hledaný ze svého zadržení překvapen tak, že nedokázal zareagovat. Během zákroku nebyl nikdo zraněn a zadržený muž u sebe neměl žádnou zbraň.

Muž 25. února podle policie poprvé zaútočil ve večerce ve Štúrově ulici. V obchodu napadl vietnamského prodavače, několikrát ho udeřil pěstí do obličeje a snažil se získat peníze. Vietnamci se podařilo utéct z prodejny a venku začal volat o pomoc, lupič utekl bez jediné koruny. I tak ale způsobil škodu na zboží za 15 000 korun. 

Podruhé měl zaútočit o tři čtvrtě hodiny později ve stejné ulici, tentokrát ale v čínské restauraci. Zmlátil vietnamsky hovořící servírku, které vyrazil několik zubů, a uloupil z pokladny 45 000 korun. Pak utekl. Potřetí zaútočil před 19:00 v Libušské ulici, kde na chodníku napadl ženu, kterou chvíli sledoval. Útočník podle policie od násilí upustil až ve chvíli, kdy se zmocnil ženiny kabelky, v níž měla dva mobilní telefony a peněženku s několika tisíci v hotovosti. Žena tak utrpěla materiální škodu 15 000 korun. 

Muž je nyní obviněn z loupeže. "Detektivové samozřejmě podají státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby. O tom pak bude rozhodovat soud," dodala mluvčí.

Předchozí článek

Lavrov a Kerry dali hlavy dohromady. Ukrajinskou krizi chtějí řešit reformou ústavy

Následující článek

Aktualizováno: Více než 95 procent občanů řeklo "ano" v referendu o připojení Krymu k Rusku

Nejnovější články