Muž ubodal manželku a pak se pokusil o sebevraždu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policie vyšetřuje vraždu, která se v úterý brzy ráno stala na Novojičínsku. Šestačtyřicetiletý muž zřejmě ubodal svou ženu a pak se pokusil o sebevraždu. O případu informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Štětínská řekla, že se jedná o rodinnou tragédii a případ je velmi citlivý. "Policisté přijali oznámení dnes kolem 05:00. Na místě se nacházela žena bez známek života a muž, který se zřejmě pokusil o sebevraždu," informovala mluvčí. Muž podle ní "zaútočil na svou pětačtyřicetiletou manželku bodnořezným nástrojem".

"Muž je v této chvíli hospitalizovaný v nemocnici. S ohledem na zranění nebyl obviněn," uvedla policejní mluvčí s tím, že policie případ vyšetřuje jako vraždu. Mezi věcmi, které policisté na místě zajistili, je také nůž. "Zda se však jedná o vražednou zbraň, by měla určit až expertiza," dodala Štětínská. 

Stav údajného vraha je velmi vážný

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl sdělil, že operátory záchranářů o události informovala policie. "Na místo byly vyslány posádky rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, a to ze stanovišť ve Fulneku a v Odrách," uvedl Humpl. 

Pacientku začali zdravotníci neprodleně oživovat, ale přes veškeré úsilí se jim nepodařilo obnovit činnost jejího srdce. "Muž se nalézal ve stavu bezvědomí. Zasahující lékař zajistil jeho dýchací cesty, posádka podala potřebné léky a postižený byl připojen k monitoru srdeční činnosti," informoval Humpl. Muž byl převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Novém Jičíně. "Stav postiženého byl v době předání velmi vážný," dodal Humpl. 

Mluvčí novojičínské nemocnice Miroslav Fajkus řekl, že muž byl do nemocnice přivezen asi v 06:00. "Jeho stav je stabilizovaný, nyní je v umělém spánku," řekl Fajkus.

Tagy: policie vrah

Zdroje: ČTK