Muž střelil zloděje kuší do hlavy, hrozí mu vězení

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Z těžkého ublížení na zdraví obviní policie muže, který ve čtvrtek odpoledne střelil v Chotěbuzi na Karvinsku kuší do hlavy údajného zloděje. Obvinění bude střelci sděleno ještě dnes, řekl mluvčí karvinské policie Miroslav Kolatek. Podle policistů tedy nešlo o nutnou obranu. Postřelený je v kritickém stavu.

Podle informací ČTK trojice mužů chtěla vykrást v Chotěbuzi dům, který zvenku vypadá jako neobydlený. Živnost v něm však má muž, jenž se svůj majetek rozhodl bránit kuší. Jednou vystřelil a šíp zasáhl do hlavy devětatřicetiletého muže.

Zasažený okamžitě upadl do bezvědomí. I s šípem, jehož asi třiceticentimetrová část mu trčela z hlavy, jej do nemocnice v Ostravě přepravil vrtulník letecké záchranné služby. Mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný potvrdil, že zraněný prodělal chirurgický zákrok. Podrobnější informace ale zatím nechtěl zveřejnit.

Postřelený může být také obviněn

Postřelený a jeho společníci mohou být ale podle policie také obviněni, a to z pokusu o krádež či porušování domovní svobody.

Šíp před lety zasáhl i recidivistu, který vlezl na zahradu Oldřicha Doskočila u Plzně. Jeho chatu zloději opakovaně vykradli, a proto u ní nainstaloval samostříl. Zařízení muže zranilo a soud v prosinci 2005 uznal Doskočila vinným z nedovoleného ozbrojování, ale zejména kvůli jeho vysokému věku, nemoci a bezúhonnosti ho nepotrestal.

Tagy: obvinění zranění policie muz Karviná zloděj

Zdroje: ČTK