Muž se utopil v rybníku, našli ho po hodině

- Aktuality autor: red

V Chrastavě na Liberecku se v pátek odpoledne utopil dvaapadesátiletý muž. Neštěstí bylo na dispečink nahlášeno kolem 17:50. Řekl to operační důstojník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Hasiči více než hodinu malý rybník v části Víska prohledávali, nakonec muže objevili až přivolaní potápěči. Pomoci mu už ale nemohli a přivolaný lékař jen konstatoval smrt.

Podle informací z místa neštěstí muž v podvečer popíjel a pak se šel zřejmě zchladit. Zhruba v polovině rybníka se začal topit. Jeden z přihlížejících pro něj skočil, než se však k muži dostal, zmizel mu pod hladinou a najít se ho už nepodařilo. Přihlížející pak přivolali hasiče. 

Tento případ není v posledních horkých dnech výjimečný, ve čtvrtek se utopil šestadvacetiletý muž v rybníce u Břevnovského kláštera v Praze 6, kde si tam byl zaplavat.

Ve středu našli policisté na břehu rybníka v Rýmařově na Bruntálsku utonulého devětatřicetiletého muže, po kterém pátrali od úterý. Podle dostupných informací se jen od minulého pátku v Česku utopilo nejméně deset lidí.

Zdroje: ČTK