Muž se přiznal k přepadení čtyř bank v Praze, prý kvůli dluhům

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Pražská policie zadržela padesátiletého muže, který je podezřelý z přepadení čtyř bank v Praze 2 a 5. Podle kriminalistů se maskoval kloboukem nebo kšiltovkou a brýlemi. Muž se k loupežím údajně přiznal a svoje jednání vysvětlil tíživou životní situací způsobenou velkými dluhy, sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová.

Muž v poutech

Muž v poutech,zdroj: Profimedia.cz

Kriminalisté o případu informovali již ve čtvrtek, muž byl podle nich nebezpečný a stále agresivnější. Po přepadení se prý vždy převlékl. Při činu jej zachytily kamerové systémy. Zveřejnění snímků podle mluvčí pomohlo k dopadení.

"Padesátiletého muže kriminalisté zadrželi ve Středočeském kraji přímo u něj doma. Ten se při výslechu ke čtyřem loupežím doznal a svého jednání velmi litoval. Policistům uvedl, že jej k tomuto jednání dohnala špatná životní situace a velké dluhy, které nemohl jinak vyřešit," upřesnila Kropáčová.

Podle vyšetřovatelů se muž snažil, aby loupeže nikdo nespojoval, a proto si pokaždé pořídil jiné oblečení, které odpovídalo věkově někomu jinému.

První banku podle mluvčí přepadl v pátek 21. června kolem 11:00 v Lidické ulici v Praze 5. Peníze si vyžádal po pokladní pod výhružkou výbušniny, kterou měl v ruce. Peníze mu pokladní ve strachu o svůj život vydala. Stejným způsobem a se stejným výsledkem muž podle mluvčí vyloupil v úterý 2. července kolem 11:00 i banku v Lazarské ulici v Praze 2.

Třetí banku údajně navštívil ve čtvrtek 11. července před polednem na Arbesově náměstí v Praze 5. Mluvčí uvedla, že tamní pokladní mu odmítla peníze dát a utekla, proto se muž o den později vrátil do banky v Lazarské ulici. Nyní ale pokladní vyhrožoval střelnou zbraň a byl mnohem agresivnější. Žena mu posléze do igelitové tašky naskládala peníze a podezřelý odešel.

Tagy: Praha ozbrojené přepadení vyloupení banky

Zdroje: ČTK