Muž s parukou přepadl hernu, odnesl si 80 tisíc korun

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. S pistolí v ruce přepadl v noci na neděli neznámý pachatel hernu v Prostějově. Pod pohrůžkou násilí si od barmanky vyžádal peníze. Z herny pak utekl se zhruba 20.000 korun. Po pachateli policie pátrá, se žádostí o pomoc se obrací i na veřejnost, řekla prostějovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Přepadení se odehrálo v Kostelecké ulici. "Kolem 01:30 rozrazil neznámý pachatel vstupní dveře, přitom v ruce držel pistoli a křičel na třiapadesátiletou pracovnici herny, ať dá ruce nahoru a dá mu kasu. Žena, na kterou pachatel stále mířil zbraní, byla nucena odemknout zásuvku stolu, kde byl číšnický flek s 20.000 korunami," uvedla policejní mluvčí.

Muž z místa okamžitě utekl, žena z přepadení vyvázla bez zranění. Podle obsluhy bylo pachateli kolem 30 let, byl štíhlé postavy, vysoký asi 165 centimetrů. Na sobě měl tmavou mikinu s kapucí, kterou měl nasazenou na hlavě a přikrývala mu kšiltovku červené barvy.

Policie žádá veřejnost o pomoc při získání jakýchkoliv informací, které povedou k odhalení totožnosti pachatele. Případní svědci se mohou obrátit na linku 158 nebo na policejní služebnu.

Tagy: muz

Zdroje: ČTK