Muž otrávený metanolem stále bojuje o život

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Stav jednašedesátiletého muže, který leží od neděle v benešovské nemocnici s těžkou otravou metylalkoholem, je nadále vážný. Pacient je stále ohrožen na životě, řekl dnes odpoledne ředitel nemocnice Michal Oščipovský. 

Muž v nemocnici (ilustrační foto)

Muž v nemocnici (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

"Leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Jeho stav je vážný, ta dávka byla vysoká. V podstatě jde v tuto chvíli o přežití," uvedl ředitel. Muž je podle něj nadále v umělém spánku. 

Případ vyšetřuje policie, která zajistila lahve s alkoholem z mužova bydliště a odvezla je na rozbor. Pátrá v této souvislosti po neznámém pachateli pro podezření z ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Mluvčí benešovské policie Diana Škvorová dnes ČTK řekla, že kriminalisté nemají k případu žádné nové poznatky. Nikdo podle ní dosud nebyl zadržen. 

Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo pět lidí, spolu s posledním pacientem z Benešovska jich je dohromady šest. Další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Vlna otrav nekvalitním alkoholem má v kraji jednu oběť - v pražské nemocnici zemřel osmatřicetiletý muž z Příbramska. Minulý měsíc zemřel na Příbramsku další muž po požití metylalkoholu, laboratorní zkoumání ale prokázalo, že se otrávil průmyslovou chemikálií používanou v dopravních prostředcích.

Tagy: muz kauza otrava Benešovsko metylalkohol

Zdroje: ČTK