Muž mířil maketou zbraně na tunel, spustil policejní manévry

- Aktuality autor: red

Pocity odstřelovače si chtěl podle policie vyzkoušet sedmadvacetiletý Plzeňan, kvůli kterému musel být v noci na středu na několik desítek minut uzavřen tunel Valík na obchvatu Plzně.

Fanoušek bojových sportů a airsoftu si s maketou odstřelovací pušky lehl na svah k tunelu a přes puškohled sledoval auta projíždějící Valíkem. Policisty na něj upozornil v úterý večer jeden z řidičů, muže policie dopadla ve středu. Řekla to policejní mluvčí Martina Kohoutová. 

"V úterý krátce po 21:00 telefonoval řidič projíždějící tunelem na tísňovou linku, že si všiml na pravé straně muže, který zřejmě drží pušku a míří do tunelu," uvedla. 

Policie okamžitě spustila rozsáhlou akci, na monitorech kamerového systému skutečně dotyčného zaznamenala. "Následně byl tunel po dobu asi 30 minut uzavřen a doprava byla svedena z dálnice D5," uvedla mluvčí. Na místo vyjely policejní hlídky, zásahová jednotka, psovodi, kriminalisté. Policisté uzavřeli přístupové cesty kolem Valíku a prohledávali okolí. Do akce byl nasazen i vrtulník. 

Pátrání pokračovalo ráno, během několika hodin se povedlo muže vypátrat. Policistům řekl, že si chtěl vyzkoušet pocity odstřelovače. Právní kvalifikaci jednání mladíka policie upřesní, mohlo by ale být posouzeno vzhledem k maketě zbraně jen jako přestupek. 

Případem se nyní zabývá plzeňská policie. Ta současně varuje občany, aby podobné jednání nenapodobovali. "V důvodné obavě o lidské životy a zdraví by policisté mohli velmi razantně zakročit," uvedla Kohoutová. Malé podle jejích slov nejsou ani náklady na celou policejní akci.

Zdroje: ČTK