Muž, který zabil advokáta si odsedí 16 let. Chtěl jsem zabít někoho jiného, tvrdí

- Aktuality autor: Michal Polák

Pražský městský soud dnes potrestal Petra Štalzera 16 lety vězení za loňskou vraždu pražského advokáta a nedovolené ozbrojování. Rozsudek není pravomocný. Podle obžaloby chtěl Štalzer zastřelit jiného muže, ale spletl si ho s právníkem, který byl zamýšlené oběti velice podobný. 

ilustrační foto

ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Čtyřiačtyřicetiletý advokát a otec dvou dětí zemřel loni v květnu poté, kdy ho v jeho garáži ve Výhledové ulici v Praze 5 zasáhly z bezprostřední blízkosti nejméně čtyři výstřely. 

Podle obžaloby střílel Štalzer, který chtěl usmrtit svého bývalého klienta. Obžalovaný to však popírá s tím, že se ho zřejmě snaží zdiskreditovat právě tento klient, obchodník s uměleckými předměty, který prý Štalzerovi dlouhodobě vyhrožoval. 

Štalzer přiznal, že ve Výhledové ulici nainstaloval fotopast. Důvodem prý ale nebylo sledování advokáta, ale zakázka, kterou dostal jako majitel bezpečnostní agentury a která měla spočívat v převozu zboží z Výhledové do Strakonic. 

Vedle vraždy viní obžaloba Štalzera i z nedovoleného ozbrojování - ve svém rodinném domku v Brandýse nad Labem měl bez povolení samopal, brokovnici či kulovnici. Štalzer přiznal držení tří zbraní, měl je prý proto, aby chránil sebe a svou rodinu, protože se bál výhrůžek.

Tagy: soud vražda Praha

Zdroje: ČTK