Muž, který zabíjel autem ve Štýrském Hradci, se živil jako řidič

- Aktuality autor: roj

Tři z celkem 34 lidí, které v sobotu svou smrtící jízdou zranil mladý řidič v rakouském Štýrském Hradci, jsou stále v kritickém stavu. Mezi třemi mrtvými je i čtyřletý chlapec a 28letý muž, který se v centru štýrské metropole procházel se svou novomanželkou. Ta leží v nemocnici v kómatu.

Tři zranění jsou stále v kritickém stavu

Tři zranění jsou stále v kritickém stavu,zdroj: Profimedia.cz

Z dosavadních informací policie vyplývá, že zadržený řidič zřejmě trpěl psychickými problémy, které se vystupňovaly kvůli sporům v rodině. Vyšetřovatelé uvedli, že muže, otce dvou malých dětí, měli policisté v hledáčku už dříve v souvislosti s domácím násilím. Koncem května ho kvůli potyčkám s manželkou vykázali z bytu. Televize ORF dnes uvedla, že žena i s dětmi nedávno z Rakouska odjely.

Podle portálu kleinezeitung.at muž pochází z Bosny, v Rakousku žije čtvrtým rokem a pracuje jako řidič. V sobotu ho policie kvůli jeho psychickému stavu nemohla vyslechnout.

Jízda smrti centrem Štýrského Hradce začala v sobotu krátce po poledni a trvala kolem pěti minut. Řidič se řítil ulicemi rychlostí přes 100 kilometrů v hodině a porážel chodce, kteří mu nestačili uskočit. V jednu chvíli auto zastavilo, řidič vyběhl a nožem pobodal dva náhodné kolemjdoucí.

Na místech, kde v ulicích leželi mrtví a zranění, jsou dnes stále patrné policejní značky, u kterých lidé pokládají květiny a svíčky, napsala agentura APA. Největší pietní místo vzniklo před farním kostelem, kde zemřel malý chlapec. Květiny se také vrší v nedaleké ulici Zweiglgasse, kde řidič zezadu narazil do mladého páru, který měl jen dva týdny po svatbě. Muž zemřel na místě, žena je v kritickém stavu.

Vedení Štýrského Hradce zrušilo všechny plánované zábavní akce a černé vlajky visí na radnici, na budovách úřadů i u kostelů.

Tagy: Rakousko zahraničí

Zdroje: ČTK