Muž, který v Plzni znásilňoval ženy a dívky, skončil za mřížemi

- Aktuality autor: red

Policisté dopadli pachatele, který podle nich v Plzni od roku 2005 znásilnil několik dívek a žen, naposledy letos v březnu dvaadvacetiletou ženu. Jedna ze znásilněných byla nezletilá.

Další nezletilé dívce se podařilo před útočníkem utéct. Mladíka z Plzně ve věku 22 let už kriminalisté obvinili a soud rozhodl o jeho umístění ve vazbě. O případu informovala krajská policejní mluvčí Jana Václavová. 

"Muž měl poslední letošní březnovou sobotu v prostoru rozhledny Chlum v Plzni znásilnit pod pohrůžkou použití nože dvaadvacetiletou ženu," uvedla. 

Na svědomí má mít podle policistů ale i další případy. "Zatím zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že se měl prvního skutku dopustit v říjnu roku 2005," dodala Václavová. V podvečerních hodinách tehdy dle policie znásilnil opět na lesní cestě u rozhledny Chlum nezletilou dívku, které vyhrožoval zabitím. 

Přibližně o rok později, tedy v listopadu roku 2006, se prý stejného činu dopustil ve večerních hodinách v prostoru pod viaduktem v městské části Plzeň Doubravka. Tam si vyhlédl mladistvou dívku, které ke krku přiložil nůž a pak ji znásilnil. 

"V květnu roku 2008 se měl dopustit dalšího protiprávního jednání, a to na nezletilé dívce, která se vracela v odpoledních hodinách ze školy domů. Toto děvče se měl pokusit rovněž znásilnit, přičemž jí měl ke krku přiložit plastovou atrapu zbraně," dodala mluvčí. Děvčeti se však podařilo ze sevření uvolnit a z místa utéct.

Tagy: znásilnění zeny dívky

Zdroje: ČTK