Muž, který se na Prostějovsku prostřílel ke 33 milionům, odmítl vypovídat

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Čtyřiapadesátiletý Ján Bakalár odmítl dnes u brněnského krajského soudu vypovídat v případu brutálního přepadení bankovního vozu a loupeže loupeže 33 milionů korun, která se stala loni v únoru v Přemyslovicích na Prostějovsku. 

Zbraň

Zbraň,zdroj: ThinkStock

Muž při zahájení procesu tvrdil, že je mu nevolno a požádal, aby se dalšího jednání případu nemusel účastnit. Trestní senát soudu mu vyhověl. Bakalárovi hrozí za ozbrojenou loupež, při níž se podle spisu spolu se dvěma komplici zmocnil peněz České spořitelny, až doživotní vězení. 

Komplicové Bakalára jsou stále neznámí a dosud se nenašly ani uloupené peníze. 

Soud začal projednávat listinné důkazy. Vyplývá z nich, že při přepadení vozu bezpečnostní agentury Loomis, v němž jeho dva zaměstnanci miliony převáželi, se Bakalár zranil. Právě rozbory jeho krve a následné testy DNA, pomohly policii muže vypátrat. 

Podle přepadených pracovníků agentury Loomis se trojice pachatelů k milionům doslova prostřílela. Nejprve zastavila jejich služební vůz Ford Transit, na jehož stěrač položil jeden z útočníků granát. Když se řidič dodávky pokusil z místa ujet, začali pachatelé střílet ze samopalu. Vůz se jim podařilo zastavit a dostali se pak k penězům, které si odvezli. Škoda na autě se odhaduje na půl milionu korun. 

Kromě Bakalára utrpěl při střelbě zranění na ruce i jeden z pracovníků bezpečnostní služby. Podle Policie patří Bakalár ke zvlášť nebezpečným recidivistům. V trestním rejstříku má již sedm záznamů. Dopaden byl po zhruba ročním pátrání. 

Tagy: ozbrojené přepadení

Zdroje: ČTK