Muž krutě pobodal spolubydlícího za zapálenou cigaretu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu čtyřicetiletého muže, který podle nich v noci na sobotu v Jirnech u Prahy zaútočil nožem na spolubydlícího z ubytovny. Třikrát ho bodl do hrudi a do zad, zraněný skončil v nemocnici. Napadení údajně předcházela hádka kvůli kouření na pokoji. Útočníkovi hrozí až 18 let vězení, sdělila dnes ČTK mluvčí středočeské policie Soňa Budská. 

Nůž

Nůž,zdroj: ThinkStock

Oba muži podle ní trávili páteční večer popíjením alkoholu, každý v jiném podniku. Kolem 01:30 se setkali na pokoji, který spolu obývali. "Třicetiletý muž si po návratu zapálil cigaretu, což jeho o deset let staršího spolubydlícího notně rozčílilo," uvedla mluvčí. Kvůli kouření v pokoji se mezi oběma strhla potyčka. 

Čtyřicetiletý cizinec podle Budské nakonec vyhazovacím nožem třikrát bodl mladšího muže do hrudi a zad a poté z ubytovny utekl. Zraněný ještě dokázal vyjít před ubytovnu, kde mu lidé přivolali záchrannou službu. Po převozu do nemocnice ho lékaři operovali a nadále zůstává v jejich péči. 

Policisté po útočníkovi vyhlásili pátrání a ještě v sobotu odpoledne ho zadrželi. Podle mluvčí měl u sebe stále nůž, kterým na spolubydlícího zaútočil. 

Tagy: násilí hádka Útok nožem

Zdroje: ČTK