Muž, jenž chtěl ve Svitavách upálit tři lidi, u soudu nevypovídal

- Aktuality autor: red

Sedmadvacetiletý Josef Seidl, který se podle spisu letos v březnu ve Svitavách pokusil v rodinném domě upálit svého příbuzného a jeho dva známé, dnes před Krajským soudem v Hradci Králové v případu nevypovídal.

Seidlovi v případě prokázání viny hrozí až výjimečný trest, řekla dnes novinářům státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Seidl podle obžaloby po hádce umístil na dřevěné schodiště vedoucí do patra, kde trojice mužů spala, staré hadry a polil je hořlavinou. Na oheň poté přikládal podle spisu další oblečení a části nábytku. Vstupní dveře do domu navíc zvenčí zapřel lopatou, aby nikdo z domu nemohl odejít.

Seidlův příbuzný se však probudil a podařilo se mu z domu oknem utéct a přivolat hasiče, kteří pak ze silně zakouřeného domu vyvedli zbývající dva muže. Požár způsobil škodu zhruba 75.000 korun.

Předseda senátu hradeckého soudu Luboš Sovák dnes citoval z jedné ze Seidlových výpovědí před policií, kde se k činu doznal. "Nedělal jsem to s úmyslem, ze bych je chtěl usmrtit. Chtěl jsem je jen postrašit, ty schody jsem zapálil demonstrativně," řekl tehdy Seidl. Ve své výpovědi také uvedl, že je mu líto, že schody, které zapálil, neuhasil, tvrdil také, že se snažil muže před ohněm varovat hvízdáním.

Hlavní líčení je naplánováno také na čtvrtek.

Tagy: upaleni

Zdroje: ČTK