Muž dostal záchvat, jeho kamion se nekontrolovatelně řítil Prahou

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Pražskými ulicemi v pondělí kličkovalo nákladní auto, jehož řidič dostal diabetický záchvat. Muž s cukrovkou přestal ovládat vozidlo a cestou narážel do svodidel.

To, že muž má zdravotní problémy, zjistili policisté až poté, co se dostali do vozu rozbitým okénkem. Nikdo nebyl zraněn. Policisté poskytli cukrovkáři první pomoc podle telefonických rad lékaře, pak ho převzali zdravotníci. O případu na webu pražské policie informovala mluvčí Eva Kropáčová. 

V pondělí po 14:00 svědek policii ohlásil, že před ním jede nákladní vůz, který nekoordinovaně přejíždí z pruhu do pruhu, a ohrožuje tak ostatní. Příslušníci pohotovostní motorizované jednotky se po příjezdu z Kbelské do Cínovecké ulice pokusili auto zastavit světelným a zvukovým znamením, řidič ale nereagoval a pokračoval v nebezpečné jízdě. 

Několikrát sjel do příkopu, pak se vrátil na silnici

"Několikrát narazil do svodidel a najel z krajnice do příkopu. Vždy se vrátil zpět na silnici," uvedla policejní mluvčí. Ve chvíli, kdy muž za volantem zpomalil, vyběhl jeden z policistů ze služebního auta a pokusil se otevřít dveře u spolujezdce kličkujícího nákladního vozu.

Protože nešly otevřít, zkusil obuškem rozbít okénko. Řidič nákladního auta ale podle Kropáčové opět zrychlil. Ostatní policejní auta mezitím blokovala silnici, a bránila tak dalším vozům, aby do problémové oblasti vjely. 

Policista rozbil okénko a naskočil do kabiny

Při druhém zpomalení nákladního auta policista znovu vyběhl a opět se snažil otevřít dveře. Rozbil okénko a když vozidlo zastavilo, dostal se k řidiči. Muž za volantem ale podle mluvčí vůbec nereagoval.

Potom u něj policisté našli kartičku diabetika a popis, jak postupovat při diabetickém záchvatu. Na dotaz, jestli je diabetik, řidič pokynul hlavou a nesrozumitelně souhlasil, uvedla mluvčí.

Jeden z policistů doběhl na čerpací stanici, kde požádal obsluhu o cukr, který pak rozpustil ve vodě. "(Policisté) muži podle rady lékaře na telefonu a postupu na diabetické kartičce podali tento roztok. Takto pomohli řidiči do příjezdu lékaře," dodala Kropáčová.

Tagy: policie kamion

Zdroje: ČTK