Muž brutálně týral ženu, udělal si z ní otrokyni

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Šumperští policisté dopadli dvaatřicetiletého muže ze Zábřehu podezřelého z dlouholetého týrání své družky. Třiadvacetiletou ženu podle kriminalistů fyzicky napadal a také si z ní dělal služku. Jeho jednání vyvrcholilo na začátku října, kdy údajně ženu napadl a ukradl jí telefon. Policisté jej obvinili ze tří trestných činů, hrozí mu až deset let vězení. 

Dnes již bývalou družku obviněný podle policistů napadal od roku 2006 do letošního července. Ženu prý zpočátku fyzicky napadal jednou za měsíc, později se četnost zvyšovala. "Ve společném bytě měl hrubým a bezcitným způsobem psychicky a fyzicky týrat svoji tehdejší družku. Navíc si obviněný z poškozené dělal služku, například po ní požadoval, aby mu sundávala boty," uvedla policejní mluvčí. 

Na ženu podle policistů naposledy zaútočil minulé pondělí, když byla na návštěvě u své kamarádky. Útočník jí údajně vyhrožovat násilím a nakonec ženu i fyzicky napadl. 

Podle policejních statistik ponižování a bití v rodině není ojedinělé. Loni policisté v Olomouckém kraji například vykázali z domova 112 lidí, což bylo téměř dvakrát víc než v roce předchozím. Až třetinu všech případů domácího násilí v kraji tvoří podle odborníků násilí dětí vůči rodičům či prarodičům. Policisté ve svých statistikách zaznamenali takzvané mezigenerační násilí v 36 případech. Více než osm desítek případů se týkalo násilí mezi partnery.

Tagy: policie násilí otroctví Šumperk

Zdroje: ČTK