Muž bil svou spící partnerku obuškem

- Aktuality autor: Danica Klein

Kriminalisté vyšetřují pokus o vraždu šedesátileté ženy v Brně-Bohunicích, kterou ve spánku pravděpodobně napadl její přítel. Devětatřicetiletého muže policisté zadrželi, nyní je ve vazbě a hrozí mu až 20 let ve vězení. Podle kriminalistů útočník několikrát udeřil ženu obuškem, poté na ni zaútočil nožem, sdělila dnes novinářům policejní mluvčí Petra Vedrová.

Případ se stal v pondělí nad ránem. Hlídka vyjela prověřit oznámení do bytu v Bohunicích, kde našla zraněnou ženu. Policisté jí poskytli první pomoc. "Šedesátiletá žena utrpěla několik řezných ran a podlitin a jen náhodou nedošlo při útoku k zasažení tepen, v důsledku kterého by poškozená mohla i zemřít vykrvácením," uvedla Vedrová.

Podezřelého muže, jenž byl pod vlivem alkoholu, policisté na místě zadrželi. Ještě týž den mu vyšetřovatel sdělil obvinění z vraždy ve stadiu pokusu. Státní zástupce dal návrh na vazbu, soud mu vyhověl. "Motiv jednání útočníka kriminalisté vyšetřují, stejně jako další okolnosti události," uzavřela Vedrová.

Tagy: obvinění policie muz

Zdroje: ČTK