Murdochovo mediální impérium propouští. Dotkne se to i Prahy

- Aktuality autor: pal

New Corporation, mediální skupina magnáta Ruperta Murdocha, připravuje změny ve zpravodajské společnosti Dow Jones. Společnost bude rušit některé své pobočky, včetně kanceláře v Praze. O zaměstnání tak přijdou desítky lidí. 

Mediální magnát Rupert Murdoch

Mediální magnát Rupert Murdoch,zdroj: Profimedia.cz

Společnost Dow Jones uzavře kromě kanceláře v Praze i svou pobočku v Helsinkách a zmenší počet pracovních míst ve svých kancelářích v Evropě a Asii, uvedl v interním oběžníku její šéf Gerard Baker, který řídí také společností vlastněný deník The Wall Street Journal.

Několik desítek zaměstnanců nemá jasnou budoucnost

Podle Timothyho Martella z odborového svazu Independent Association of Publishers' Employees (IAPE) zatím News Corporation nesdělila detaily ohledně přesného počtu rušených pracovních míst. V první vlně jich prý bude asi 30, v následujících měsících by počet propuštěných zaměstnanců mohl dosáhnout stovky.

News Corporation převzala firmu Dow Jones & Co v roce 2007. Společnost kromě novin The Wall Street Journal vlastní list New York Post a knižní nakladatelství HarperCollins.

Vydavatelská společnost Dow Jones na českém trhu působí od roku 1994. Redakce Wall Street Journal, která pokrývala i další země regionu jako Slovensko nebo balkánské státy, vznikla v roce 2012. V současnosti v Praze zaměstnávala dva reportéry. Napříště bude dění v Česku sledovat pravděpodobně prostřednictvím varšavské kanceláře.

Dow Jones do roku 2006 rovněž vlastnil zhruba čtvrtinový podíl vydavatelské společnosti Economia.

 

 

 

 

 

 

Tagy: Česko Praha domácí propouštění média a internet

Zdroje: ČTK