Mrtvou matku uschovala na balkóně a nahlásila až po 6 týdnech

- Aktuality autor: Michal Polák

Více než šest týdnů schovávala nejmenovaná Moskvanka mrtvolu své pětasedmdesátileté matky na balkonu, než se odhodlala ohlásit úmrtí úřadům. Své počínání posléze vysvětlila policejní hlídce obavami, aby ji o byt po matce nepřipravili podvodníci - proto prý tělo zabalila do igelitu a uschovala do skříně na balkonu.

Policisté nechali mrtvou převézt do nejbližší márnice, kde experti mají stanovit příčinu úmrtí.

Balkony v Rusku vzhledem ke klimatu ve většině země obvykle slouží jako sklad brambor, zeleniny a momentálně nepotřebných věcí.

V teplejších končinách, v černomořském letovisku Soči, před třemi lety nadělal rozruch případ válečného veterána, který čtrnáct let žil u přátel na balkoně o velikosti tři a půl metru čtverečních, kam se vešla postel a dvě poličky na knihy. Vlastní byt získal až na pokyn starosty poté, co na životní situaci vyznamenaného účastníka druhé světové války upozornila média. Dříve si veterán chtěl koupit byt v Moskvě, ale stal se obětí podvodníků, zůstal zcela bez peněz, a tak se nad ním slitovali přátelé.

Bytové podvody jsou v Rusku častým jevem a v metropoli se čas od času jejich oběti scházejí na demonstracích. V Moskvě a v okolí se počet lidí připravených o byt odhaduje na desítky tisíc.

Tagy: smrt úmrtí

Zdroje: ČTK