Moskva čelí dalšímu skandálu: Opilý pop naboural luxusní roadster

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Po zběsilé jízdě moskevskými ulicemi havaroval v centru města sportovní vůz, který naboural auto jedoucí před ním a do druhého narazil v protisměru. Nehoda dnes vyvolala zájem ruských médií, protože vůz řídil děkan moskevského chrámu Ilji Proroka Timofej. Řidič byl prý opilý a vůz měl diplomatickou registrační značku.

"Byl úplně mimo a měl skelný pohled," řekla podle serveru Gazeta.ru policistům svědkyně nehody, která z obavy před nepříjemnostmi odmítla novinářům sdělit své jméno. Na místo nehody se podle ní dostavili neznámí muži, kteří z auta odmontovali poznávací značku. Sám pop odmítl před policisty vypovídat.

Moskevský patriarchát incident potvrdil s tím, že Timofej byl pod vlivem léků a nyní je na nemocenské. Automobil mu "byl poskytnut ke splnění naléhavých úkolů." Proč měl cizí poznávací značku, pravoslavný úřad nevysvětlil.

Nehoda může poškodit pověst církve

Nehoda může být podle ruského tisku dalším šrámem na pověsti pravoslavné církve, která se s mohutnou podporou státu snaží obnovit svůj vliv z doby před bolševickou revolucí. V poslední době v médiích stoupá počet informací o marnotratnosti a rozmařilém životě ruských duchovních.

Nejvyšší představitel ruského pravoslaví metropolita Kirill v neděli v projevu v Kolomně u Moskvy prohlásil, že církev musí posílit nové pokolení vzdělaných duchovních, ochotných k sebeobětování a odříkání. "Bez ohledu na klevety, pomluvy, závist a zlobu musejí kněží naplňovat svým každodenním hrdinstvím službu Boží bez nároku na majetek a privilegia," dodal metropolita.

Tagy: nehoda média vůz Moskva pop

Zdroje: ČTK