Mlha ztěžuje dopravu, cesty namrzají

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZUJEME. V Karlovarském kraji může dnes ráno řidičům komplikovat jízdu poměrně silný mráz, teplota v regionu se pohybuje od šesti do deseti stupňů pod nulou. V některých částech kraje je navíc mlha a silnice mohou být místy namrzlé. Všechny komunikace jsou však v současnosti sjízdné a udržované.

Mlha a mráz na cestách

Mlha a mráz na cestách,zdroj: Archiv

Nejchladněji je v horách, na hřebenech Krušných hor klesla teplota až k 11 stupňům pod bodem mrazu. Silnice druhé a třetí třídy jsou tady pokryté ujetou vrstvou zmrzlého sněhu překrytého posypem. Řidičů je proto doporučeno věnovat jízdě velkou opatrnost. Silnice první třídy a rychlostní komunikace R6 jsou ve většině případů sjízdné bez omezení, jejich povrch je holý a vymrzlý. Místy se ale může tvořit náledí, především na mostech.

Silnice v Olomouckém kraji jsou dnes ráno většinou holé a místy vymrzlé. Teploty šly v regionu pod bod mrazu, na Jesenicku ráno silničáři naměřili až sedm stupňů pod nulou. Podle cestářů je opatrnost nutná především v lesních úsecích. Na Jesenicku na Rejvízu je na silnici námraza. 

V terénu byli přes noc silničáři na Šumpersku i na Jesenicku. Silnice většinou sypali solí, ale i drtí. "Vozovky jsou holé, suché, místy vymrzlé. Na Rejvízu na horizontu je vozovka namrzlá, ošetřili jsme ji tam inertním materiálem. Cesta přes Červenohorské sedlo je již holá a mokrá po chemickém ošetření," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic. Podobná situace panuje i na šumperské straně hor. 

Na Olomoucku jsou vozovky sjízdné bez omezení, v lesních úsecích ve směru na Šternberk i na Mohelnici však silničáři nabádají řidiče k opatrnosti.

Tagy: mráz cesty ledovka náledí

Zdroje: ČTK