Mladý muž údajně zabil pošťačku na Opavsku. Zatím je ve vazbě

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Šestadvacetiletý muž obviněný z loňské vraždy pošťačky za Skřipova na Opavsku skončil v rukou moravskoslezských policistů. Soudce muže poslal do vazby. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

"Podezřelý byl obviněn na základě důkazů, které jsme během vyšetřování shromáždili. Vzhledem ke stádiu vyšetřování a okolnostem případu v tuto chvíli nebudeme sdělovat další podrobnější informace," řekla mluvčí krajského ředitelství policie Daniela Vlčková.  

Podle informací je obviněný obyvatelem Skřipova. Vinu ale v plném rozsahu odmítá a tvrdí, že v době spáchání vraždy se nacházel na úplně jiném místě. Původní loupežný motiv je ale stále platný. Případný osobní motiv či spory se zavražděnou zatím nic nepotvrdilo.

Starosta Skřipova Radim Čech potvrdil informaci, že obviněným je obyvatel obce. "Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Je to na malé vsi velmi citlivá záležitost. Vše ovlivňuje životy řady lidí," řekl. Tomu, že by vrahem měl být místní, věřit nechce. "Nevěřím a doufám, že to nebyl někdo z obyvatel obce," řekl. Obvinění podezřelého jej překvapilo. "Ještě nikdo ale nebyl odsouzen. Obvinění je jedna věc, prokázání viny druhá," dodal. 

Mluvčí okresního soudu Lukáš Delong řekl, že důvody pro vzetí obviněného do vazby byly dva. Soudce se jednak obával možného útěku a údajně hrozí i to, že by mohl ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky. 

Obviněnému hrozí patnáct až dvacet let vězení, případně i výjimečný trest. Policie už dříve zveřejnila, že motiv byl s největší pravděpodobností loupežný. Vrah si z pošty odnesl několik set tisíc korun. 

Tělo devětatřicetileté ženy objevili na poště ve Skřipově na Opavsku loni 30. září příbuzní. Když se nevracela domů a nezvedala ani telefon, část rodiny se ji vydala hledat.

Tagy: vražda podezřelý z vraždy Krajský soud v Ostravě

Zdroje: ČTK