Mladý kriminálník najel na policistu a několik metrů ho vláčel za autem

- Aktuality autor: Alina Holušová

Při pokusu zadržet mladého recidivistu přišel k úhoně pražský detektiv. Dvacetiletý kriminálník na něj nejprve najel autem, pak ho vláčel několik metrů za vozem. Detektivův kolega vypálil do vzduchu. Mladík nakonec pláchl. O něco později ho zadržela policejní hlídka v centru. 

Pátrání policie (ilustrační foto)

Pátrání policie (ilustrační foto),zdroj: Isifa.com

Recidivista byl celostátně hledaný kvůli podezření z loupeže. Detektivové se snažili mladíka zadržet před 14:30 v Čerčanské ulici na Praze 4. Hledaný muž odmítal z auta vystoupit, takže jeden z kriminalistů rozbil okénko, aby mohli policisté muže dostat z vozu ven.

"Mladý řidič však sešlápl pedál plynu a na jednoho z kriminalistů najel. Vláčel ho několik metrů ulicí," popsala na policejním webu situaci mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Druhý z detektivů vystřelil do vzduchu, mladík přesto nezastavil a vyrazil směrem do centra. Ve středu města ho za několik minut dopadla policejní hlídka. "Vyšetřovatel mladého recidivistu v nejbližších hodinách obviní ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a loupeže, za což mu hrozí až desetiletý pobyt ve vězení," uvedla mluvčí.

Zákrok detektivů budou prověřovat vnitřní kontrolní orgány policie. Podle mluvčí jde o běžný postup v případech, kdy někdo z policistů při zásahu vystřelí.

Tagy: Česko Praha napadení loupež ČR policie ČR

Zdroje: ČTK