Mladík zneužíval malé děti, hrozí mu až dvanáct let

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Krajský soud ve Zlíně začal v pondělí projednávat kauzu devatenáctiletého mladíka ze Zlína, který údajně zneužil a znásilnil několik nezletilých dětí.

Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až dvanáct let vězení. Postoj obžalovaného k věci není znám, předsedkyně senátu Iveta Šperlichová totiž z jednací síně "s ohledem na věk obžalovaného i zájmy nezletilých svědků" vykázala veřejnost. 

Podle obžaloby Tobolák předloni přepadl ve Zlíně teprve desetiletou dívku, před kterou se prý obnažoval. Další dva delikty údajně podobným způsobem spáchal ještě v témže roce, oběťmi byli devítiletý chlapec a jedenáctiletá dívka.

Znásilnil sedmiletého

Loni však podle obžaloby znásilnil sedmiletého hocha, kterého prý donutil k různým sexuálním praktikám, čemuž údajně navíc přihlížel další čtyřletý chlapec. 

Hlavní líčení pokračuje odpoledne a v úterý výslechem dalších svědků a také soudních znalců. Podle státního zástupce Lea Foltýna by v úterý mohl být vynesen i rozsudek. Podle Šperlichové bude tato část hlavního líčení veřejná. 

Zlínský soud v posledních týdnech neřeší podobný případ poprvé. Na začátku února uložil za znásilnění a pohlavní zneužívání dvou šestiletých neteří dvaašedesátiletému muži z Holešova na Kroměřížsku tři roky vězení. Policie v kraji řeší i několik dalších případů. Před soudem zřejmě stane například sedmdesátiletý důchodce ze Zlínska, který údajně zneužil čtyřletého chlapce a dvouletou dívku.

Tagy: soud děti znásilnění mladík Zlín zneužití

Zdroje: ČTK