Mladík zavraždil svého dědu a pokusil se zabít i jeho družku. Odsedí si 24 let

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Vrchní soud v Praze dnes snížil dvaadvacetiletému Martinu Kralovi, který podle obžaloby zavraždil svého dědu a pokusil se zabít i jeho družku, trest o dva roky. Muž tak s definitivní platností ve vězení stráví 24 let. Kromě toho musí zaplatit pozůstalým přes 600 000 korun. Kral se před soudem doznal, že útok naplánoval. K činu ho prý dohnala finanční a psychická tíseň. Údajně očekával, že u dědy v bytě najde více než milion korun.

Vězení

Vězení,zdroj: ThinkStock

Drama se odehrálo loni v listopadu v Praze 5. Kral si nejdříve připravil pepřový sprej, kuchyňský nůž a zazvonil u svého dědy v bytě s tím, že mu jde vrátit půjčené peníze. Ve chvíli, kdy pětašedesátiletý muž sjel výtahem ke vchodovým dveřím, Kral mu podle obžaloby nastříkal sprej do obličeje a pětkrát jej bodl. Muž na místě zemřel na selhání srdce, podle smrt nastala během několika desítek vteřin. 

Mladík pak svou oběť odtáhl do sklepa, kde jí stáhl kalhoty, kterými utřel krev před výtahem. Poté vyšel do desátého patra domu, kde měl jeho děda byt. Sám si odemkl a zaútočil nožem i na dědovu družku. Když se napadené podařilo nůž Kralovi z ruky vyrazit, zaútočil na ni střepem z rozbitého zrcadla. Kral ženu podle spisu bodl dvakrát a údajně se ji snažil také uškrtit. Přestal až ve chvíli, kdy na něho křičel a z plynové pistole střílel jeden z podnájemníků, který se zrovna v bytě nacházel. 

Mladík již dříve u soudu prohlásil, že k vraždě ho dohnala tehdejší tísnivá situace, kdy neměl domov a žil na ulici. Domníval se, že si díky penězům pronajme byt v Praze. 

Tagy: rozsudek vražda seniora

Zdroje: ČTK