Mladík se vytahoval před dívkou, skončilo to popáleninami 3. stupně

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Pětadvacetiletý mladík z Českolipska vnikl ve čtvrtek večer do trafostanice vodárny pod kopcem Špičák v České Lípě a utrpěl popáleniny třetího stupně na 40 procentech těla, řekla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Mladík je podle lékařů v ohrožení života. Do trafostanice prý vlezl, když se předváděl před svou přítelkyní.

Elektřina

Elektřina,zdroj: ThinkStock

Těžce zraněného pacienta vrtulníkem transportovali na kliniku popáleninové medicíny do Královských Vinohrad v Praze. "Nemám svolení poskytovat informace o jeho zdravotním stavu. Mohu jen říci, že je u nás hospitalizovaný a je v ohrožení života," řekl mluvčí nemocnice Lukáš Matýsek. 

Tragická událost se stala ve čtvrtek kolem 19:40. Přítelkyně mladého muže policistům vypověděla, že spolu seděli na obvodové zdi vodárny a kouřili. Potom její přítel seskočil na zem a prohlásil, že se chce podívat, jak to vypadá u trafostanice. 

"Aby se dostal do její bezprostřední blízkosti, musel přelézt kovové oplocení. Výstražné tabule, které ho před vstupem do prostoru trafostanice odrazovaly, přitom úplně ignoroval," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Když se mladík dostal za plot, chvíli trafostanici obhlížel, a pak se o ni opřel. V tu chvíli na něm začalo hořet oblečení. 

Podle Balákové nic nenasvědčuje tomu, že by mladý muž chtěl krást, tak jak tomu v případech vloupání do trafostanic obvykle bývá. "Všichni svědci události ve shodě vypověděli, že se mladík chtěl jen předvést před svojí přítelkyní," dodala.

Tagy: frajeřina trafostanice

Zdroje: ČTK