Mladík se na oslavě chlubil granáty. Museli je zlikvidovat pyrotechnici

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Mladík z Valašského Meziříčí si údajně z Francie přivezl jeden dělostřelecký a čtyři ruční granáty, které v sobotu večer ukazoval známým na oslavě. Byla to ostrá munice, kterou zajistili a zlikvidovali pyrotechnici, řekla dnes vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Policie čtyřiadvacetiletého muže podezírá z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožení z nedbalosti.

Mladík podle policie pracuje jako řidič kamionu. Granáty údajně ve Francii našel na hromadě železa, kde jich prý byla spousta. "V igelitové tašce je v domnění, že se nejedná o ostrou munici, dovezl domů. V sobotu večer granáty ukazoval sousedům, kteří měli narozeninovou oslavu. Jednomu z přítomných se však granáty nepozdávaly, a proto přivolal policii. Udělal dobře," popisovala Javorková.

Policisté po prvotním prohlédnutí munice informovali pyrotechniky, kteří dorazili na místo ještě v noci. Po zrentgenování granátů zjistili, že jsou funkční. "Jednalo se o čtyři ruční obranné granáty Mills britské výroby a dělostřelecký granát ráže 75 milimetrů," doplnila Javorková s tím, že pyrotechnici munici poté na letišti ve valašskomeziříčské části města Juřinka odpálili. Mladíka, který ji přivezl, může soud za zmíněné trestné činy poslat až na pět let do vězení.

Tagy: Francie granáty oslava

Zdroje: ČTK