Mladík olízl ženě v metru nohu. Policii se sám přihlásil

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Dvě ženy sexuálně napadl, jedné na eskalátoru olízl nohu. Takové hříchy má na svědomí mladík, kterého v pražském metru natočily kamery. Poté, co se dostaly nahrávky jeho útoků do médií, mladík se policistům sám přihlásil. Nyní mu hrozí až pět let vězení.

Znásilnění (ilustrační foto)

Znásilnění (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Kriminalisté zadrželi dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý ze tří sexuálních útoků na ženy v Praze. Mladík se policistům přihlásil dobrovolně poté, co se informace o pátrání po něm objevila v médiích. V pondělí to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

První případ se stal ve stanici metra Muzeum, kde si muž podle policistů vyhlédl ženu, které sáhl pod sukni na genitálie. Pak hned utekl. Druhé napadení se stalo na eskalátorech ve stanici Můstek, kde prý muž nejdříve olízl napadené vnitřní stranu stehen. Napadené se však pak podařilo před násilníkem utéct.

Třetí napadení se stalo u schodů ve vestibulu stanice metra Muzeum, kde muž podle policie bez varování natlačil mladou dívku ke zdi, nadzvedl jí sukni a osahával genitálie. "Dívka se ale bránila a velice nahlas zakřičela. Toho se útočník zalekl a utekl," doplnil Hulan.

Zmíněné případy se staly 5. května, 18. června a 3. července. Policisté hledají i další ženy, které se případně mohly stát terčem sexuálního útoku ze strany dopadeného muže. Policisté zatím případ vyšetřují pro podezření z trestného činu znásilnění, za což může pachateli hrozit až pět let vězení.

Tagy: Praha obtezovani Násilník ČR pražské metro sexuální zločin

Zdroje: ČTK