Mladík napadl kolemjdoucího "pro zábavu", vážně ho zranil

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policisté zadrželi mladíka, který ve středu po půlnoci v Praze 1 přepadl a vážně zranil pětatřicetiletého muže. Na policejním serveru o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Tomáš Hulan.

Policejní komisař zadrženého obvinil z těžkého ublížení na zdraví. Mladíkovi, který si prý svou oběť vybral náhodně a zaútočil na ni bez jakékoliv příčiny, hrozí až deset let odnětí svobody. 

Jednadvacetiletý mladík napadl náhodného kolemjdoucího na Národní třídě. "Poškozenému způsobil násilník svým velice agresivním atakem těžké zranění hlavy a následné bezvědomí," uvedl mluvčí. Zraněný byl ve velmi vážném stavu převezen do nemocnice. 

"Zábava" zlaté mládeže

Kriminalisté útočníka zadrželi ještě týž den odpoledne v Kolbenově ulici v Praze 9. "Z jeho výslechu vyplynulo, že muže napadl bez jakýchkoliv příčin, víceméně pro zábavu... Těžké zranění napadeného je výsledkem velice svérázného druhu zábavy takzvané zlaté mládeže," upozornil Hulan.

Jednání mladého muže označil za vysoce společensky nebezpečné. Obviněný byl umístěn do policejní cely a vyšetřovatel podal podnět k návrhu na uvalení vazby.

Tagy: policie napadení mladík

Zdroje: ČTK