Mladík na Žižkově srazil cyklistu a odjel na jeho kole za 100 tisíc

- Aktuality autor: Michal Polák

Policie hledá mladého lupiče, který počátkem srpna v Praze na Žižkově ukradl majiteli před očima kolo za 100 tisíc. Když cyklista zastavil, aby si vyndal z tašky mobil, lupič k němu přistoupil, ranou do zad ho srazil na zem a odjel na jeho bicyklu.

Za loupež, která se stala 6. srpna, podle ní hrozí pachateli až desetileté vězení.

"Policistům se podařilo díky kamerovému systému částečně zmapovat jeho trasu úniku - z ulice Zelenky Hajského až na Prokopovo náměstí, kde však jeho stopa končí. Z této lokality pak mohl ujet pěti různými směry," uvedla mluvčí Jana Rösslerová. . Oloupený muž policii řekl, že mladík mu vzal speciálně upravené kolo značky Specialized Epic v hodnotě asi 100 tisíc korun. 

Policie zveřejnila záběry bezpečnostní kamery, které mladíka podezřelého z loupeže zachytily. Podle přepadeného muže je lupiči mezi 25 až 30 lety, měří asi 185 centimetrů, je štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké světlé vlasy, vyholené po stranách. Má výrazné lícní kosti, vystouplou bradu a protáhlý nos.

Oblečený byl do červené sportovní bundy a modrých tříčtvrtečních džínů. Měl černé sportovní boty s bílou podrážkou, zřejmě značky Nike, a přes rameno bílou černou sportovní tašku. Lidé mohou jakékoli informace předat policii na nejbližší služebně nebo na lince 158. Oloupený nabízí za informace, které povedou k vypátrání kola, 10 tisíc korun.

Tagy: krádež Praha Žižkov policie ČR jízdní kolo

Zdroje: ČTK