Mladík, kterého našli mrtvého v ruinách, se zřejmě předávkoval

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Bezdomovec, jehož tělo našla žena v neděli náhodou při sběru šrotu v ruinách stavby v Ostravě, zemřel podle výsledků pitvy na předávkování drogami. Policie už zná i jeho totožnost.

Jde o pětadvacetiletého mladíka, který žil mezi bezdomovci a pravidelně bral drogy. O případu informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. 

Omdlel a spadl mezi panely

Policie se domnívá, že muž užil drogu a pak vyrazil na místo, kde bezdomovci často sbírali železný šrot. Vlivem předávkování pravděpodobně omdlel. Jeho tělo pak zapadlo mezi betonové panely a další ruiny, kde zemřel. 

"Při prvotním ohledání těla mrtvého nebylo na místě zjištěno cizí zavinění. Z předběžných závěrů znalce po provedené pitvě vyplývá pravděpodobné úmrtí muže v důsledku intoxikace psychotropní látkou," vysvětlila policejní mluvčí. 

Pátrání po totožnosti muže kriminalisty vedlo jak mezi bezdomovce, tak i narkomany. Nakonec tedy jde o pětadvacetiletého narkomana žijícího na ulici. "Identitu zesnulého musí ještě potvrdit znalec z oboru kriminalisticky a daktyloskopie," zakončila.

Tagy: úmrtí bezdomovec

Zdroje: ČTK