Mladíci ve Znojmě oloupili a zranili Rakušana, byli obviněni

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Znojemští kriminalisté stíhají dva mladíky kvůli nedávnému oloupení a těžkému zranění obyvatele sousedního Rakouska. Čin spáchali v centru Znojma.

Mladíci muže nejprve okradli. Když je Rakušan pronásledoval, vypukla rvačka, v níž utrpěl zlomeniny a další zranění, která si vyžádala hospitalizaci. Podle trestního zákoníku hrozí pachatelům dva roky až deset let vězení, řekla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. 

Rakušan se letos v září kolem 20:00 procházel po náměstí Svobody ve Znojmě. Přistoupili k němu devatenáctiletý a dvacetiletý mladík a zezadu do něj narazili. Ukradli mu tašku.

Šedesátník mladíky pronásledoval

Šedesátiletý muž začal zloděje dohánět a brzy je dostihnul. "Pachatelé se své kořisti nechtěli vzdát. Došlo tedy k dalšímu fyzickému útoku. Ve dvou měli převahu," uvedla Drahokoupilová. 

Přepadený muž skončil s těžkým zraněním na zemi. Z následků se léčil ve znojemské nemocnici. V tašce byla hotovost, kožená peněženka, čtyři mobilní telefony, kreditní karty a doklady. Celkovou škodu policie vyčíslila na 50 tisíc korun.

Tagy: policie Česko Rakousko loupež Znojmo

Zdroje: ČTK